Estoveri logo

“Meie ettevõtte planeerija igapäevane töö on peale QlikView kasutuselevõttu oluliselt lihtsam ning ettevõtte analüüsivõimekus palju suurem. QlikView võimaldab ettevõtte riske minimeerida.”

Margus Vetkamüügiosakonna juhataja

Taust:

Estover OÜ on kodumaisel kapitalil põhinev piimatööstus, mille ajalugu ulatub 1992. aastasse, mil alustati juustutoodete hulgimüügiga. Tänaseks on ettevõttest saanud üks suurimaid piimatoodete hulgimüüjaid ja turustajaid Eestis, kes pakub lisaks turu suurimale juustuvalikule ka ricotta kohupiima, kodujuustu, toorjuustu, sulatatud juustu, mozzarellat ja võidvõid. ja pärmi.

Vajadus:

Peamine vajadus oli oma ettevõtte tegevuste parem planeerimine, et vähendada seeläbi kulusid. Vale prognoos võib tähendada kauba raisku minemist või jaekaubanduse poolseid trahve. Seni oli kasutatud prognoosimisel Exceli tabeleid, kuid nende haldamine oli keeruline, ajamahukas ning sageli kippusid vead sisse tulema. Laoseisu vaadati üle nö. käsitsi, mis tekitas omakorda vigu. Olukorda muutis keerulisemaks see, et Estoveril on erinevad
üksused Eestis laiali. Tarvis oli tõhusat tööriista, mida kõik oskaksid kasutada ning mis võimaldaks teha igaks päevaks eraldi prognoose.

Lahendus:

Eelnevalt oli firmas kasutusel Qliki müügirakendus. QlikView prognoosimise abivahend võeti ettevõttes kiiresti kasutusse, kusjuures ka vanem põlvkond tuli sellega väga hästi kaasa. Rakendus aitab igapäevaselt prognoosida,
millist toodet kui palju tarvis on, ühtlasi jälgida tellimusi, laoseisu, liinide koormusi, kampaaniate kulgu jmt. QlikView abiga tuleb kiiresti välja info selle kohta, kui mingi tootegrupiga on probleeme. Andmekvaliteet on senisest palju kõrgem ning analüüsivõimekus suurem.

Tulemus:

Ettevõte suudab oluliselt paremini tegevusi planeerida. Klientidele tarnimata toodete hulk on märgatavalt vähenenud. Võimalikke probleeme toodetega saab ennetada ja lihtsamini lahendada ning seeläbi riske vähendada. Ajakasutus on muutunud tõhusamaks, mistõttu ei ole olnud tarvis planeerimise osakonda võtta lisatööjõudu – nelja inimese asemel piisab kahest.