Enicsi logo

“Oleme tänu Qlik Sense´ile suurendanud oluliselt Enics´i efektiivsust - oleme suutnud
aastaga kokku hoida väga paljude täiskohaga töötavate inimeste tööaega.”

Kaur Anderssonasepresident

Taust:
Enics Group on üks suuremaid tööstuslike elektroonika seadmete valmistamise teenuse pakkujaid terves maailmas. Enics´il on eri riikides (sh Eestis) kaheksa tehast. Muuhulgas teeb Enics vajalikke komponente rongide, tuumajaamade ja liftide jaoks.

Väljakutse:
Kuna Enics´i tehastes pannakse igal aastal kokku tooteid ligi 3 miljardist erinevast komponendist, jookseb kogu süsteemist läbi tohutu hulk andmeid, millel tuleb silma peal hoida. Enics´i jaoks on ülimalt kriitiline toimiva andmete haldamise süsteemi olemasolu. Kõiki andmeid ei ole võimalik meie ettevõtte puhul ühte rakendusse kokku panna, tarvis on erinevaid andmekihte, muuhulgas sobivat vahendit andmete kättesaamiseks. Varasemalt kasutasime raportite koostamiseks Excelit. Vajasime efektiivsemat lahendust, mis tuleks toime suurte andmehulkadega, aitaks jälgida jooksvalt ettevõtte olukorda ja tööd erinevates tehastes.

Lahendus:
Oleme kasutanud QlikView programmi 12 aastat. Viimastel 2-3 aastal oleme kasutusele võtnud ka Qlik Sense´i. Kuigi alguses püüdsime ise QlikView platvormi üles ehitada, saime aru, et mõistlikum on kasutada konsultantide abi – neil on suur kogemus ning nad ehitasid platvormi üles palju efektiivsemalt. Seepärast oleme lasknud ka edaspidi konsultantidel platvormi täiendada, alates sellest aastast tõime arenduse ja toe Eestisse Infovara kätte. Qlik´ist saame andmed endale sobival kujul kätte. Kasutame Qlik´is läbivalt loogikat dashboard, analysis ja report. Esimene annab kiire ülevaate, mis läheb ettevõttes hästi ja mis halvasti, teine selgitab, miks, kolmas aga võimaldab minna detailidesse. Qlik Sense annab ülevaate, kui efektiivselt ja kvaliteetselt parasjagu töötaja  tehases tööd teeb – nii saab vajadusel koheselt põhjuse üles märkida ning tekkivatele tootmisprobleemidele
reageerida.

Kasu:
Tänu Qlik´ile on otsuste tegemine ettevõttes lihtsam ja kiirem. Andmeid ei pea kokku otsima – need tulevad kokku Qlik´i. Meie eesmärk on jõuda Qlik’i lahendusteni, mis teeks meie eest kogu eeltöö ära ja ütleb, mis on probleemid ning muul ajal ei ole enam põhjust raporteid vaadata. Igakuised koosolekud toimuvad Qlik Sense´i baasil, kus on andmed koguaeg kättesaadavad.

Samuti on mul on võimalik võtta igal ajahetkel telefon kätte ja vaadata, mis oli eile mu firma kasum kogu  maailmas. Tänu Qlik´ile on ettevõte ka efektiivsem – oleme suutud aastaga kokku hoida 100 täiskohaga töötaja tööaja. Kuna kõigi teiste programmide info tuleb ilusti Qlik Sense´i kokku, ei ole vaja nii palju osta teiste  programmide litsentse. Lisaks oleme tänu Qlik´ile parandanud oma andmete kvaliteeti.