Balti logistika

“Meie jaoks on Qlik töövahend, mida kasutame igapäevaselt oma otsuste langetamisel. Qlik´ist on tõesti lihtne vastuseid saada - ükskõik, millises osakonnas küsimus tekib.”

Magnus LepasaluPartner

Taustainfo

Balti Logistika on rahvusvahelise kaubaveoga tegelev ettevõte, kes esindab Eesti turul UPS Supply Chain Solutionsi. Meie põhiline tegevussuund ja tugevus on rahvusvahelised lennu- ja mereveod kaugematesse piirkondadesse, kuhu jõudmiseks peab ületama ookeani. Eestis oleme tegutsenud aastast 1998. Tänaseks on „Balti Logistika grupist  välja kasvanud MyDello logistikaplatvorm

Väljakutse

Enne Qlik´i kasutuselevõttu, mis jääb sajandi algusesse, kasutasime finantsanalüüsiks Excelit. Algselt oligi peamine Infovara poole pöördumise põhjus vajadus leida sobivam finantsanalüüsi lahendus. Aja jooksul on programm kasutusele võetud ettevõtte eri osakondades. Muuhulgas on vaja analüüsida ettevõtte tegevuse efektiivsust, saada jooksvalt vajalikke ülevaateid, et võtta selle alusel igapäevaselt vastu otsuseid.

Lahendus

Balti Logistika on nüüdseks kasutanud Qlik tarkvara üle kümne aasta. Algselt oli meil kasutuses puhtalt finantspool. Nüüd kasutame platvormi mitmekülgsemalt. Kogu ettevõtte ärianalüütika on viidud sellesse programmi. Qlik platvorm aitab jälgida ja analüüsida müügitulemusi. Samuti on sellesse keskkonda koondatud eelarvestamine – seda nii klientide kui teenuste lõikes. Arvestame Qliki abil kasumlikkust ning jälgime  müügiinimeste ja klienditeenindajate tööd. Qlik võimaldab meil analüüsida aktiivselt ka Recommi  soovitusindeksi mudelit – jälgime nii seda, kuidas kliendid hindavad meid, kui ka seda, kuidas hindavad meie töötajad allhankijaid. Qlik annab täpse ülevaate kõigist meie logistikalahendustest.

Saadud kasu

Qlik teeb igapäevase otsuste langetamise oluliselt lihtsamaks. Näiteks vaatasime just tänasel nädalakoosolekul ühiselt üle kliendid, kes pole ammu tellimusi teinud ning seadsime sellest tulenevalt plaane. Saame soovi korral igal ajahetkel luua kiiresti raporteid, mida näiteks klientidele näitamiseks tarvis.