QlikView litsentsisüsteem

Kasutajakeskne analüüsitarkvara

QlikView demokraatlik litsentsipoliitika tagab kõigile kasutajatele võrdse kasutuskogemuse. Sellest lähtuvalt QlikView kasutajalitsentsid ei piira analüüsitarkvara funktsionaalsust ega arendamisvõimalusi. Kasutuskogemus erineb ainult keskkondade vahel – kas tegemist on veebiliidesega (kasutatav igas internetilehitsejas ja mobiilses seadmes) või desktop-versioon (kasutatav arvutisse paigaldatud programmiga).


QlikView programmiga töötamiseks pead esmalt otsustama, millisest keskkonda soovid kasutada. Selleks on kaks võimalust: veebiliides või desktop versioon. Lisaks on vaja soetada kasutajalitsentsid ning veebiliidesega töötamiseks ka vastav serverilitsents. Info QlikView keskkondade ning enamkasutatavate kasutaja- ja serverilitsentside kohta on allpool.


QlikView veebiliides ehk serveri-versioon

QlikView’d kasutatakse üle interneti, IE, Firefox jms. veebilehitsejate, tahvelarvutite või nutitelefonide vahendusel. QlikView on installeeritud serverisse veebiteenusena. Veebiliides on enimkasutatav QlikView keskkond, kuna seal on lihtne kasutajaid administreerida ning tagada maksimaalset turvalisust, funktsionaalsust ja kasutusmugavust.
Vaata lähemalt QlikView veebikeskkonna eelistest.

Veebiliidesega töötamiseks on vajalik serverilitsents ja kasutajalitsentsid (vaata variante allpool)

 

QlikView arendajaliides ehk desktop-versioon

Kasutaja arvutisse tuleb ühekordselt installeerida QlikView programm.
See on täisfunktsionaalne QlikView töökeskkond mis on eelkõige mõeldud QlikView rakenduste arendajatele. Mõned olulised funktsioonid nagu näiteks töösessioonide jagamine, juurdepääs mobiilsetest seadmetest, jms. , ei ole selles keskkonnas rakendatavad.

Desktop-versiooniga töötamiseks on vajalik ainult Nimeline kasutajalitsents.

Detailsema info QlikView arhitektuurist leiad siit.


QlikView kasutajalitsentsid

QlikView kasutamiseks on vaja kasutajalitsentse (Client Access License (CAL)). Allpool on enamkasutatavate QlikView litsentside tüübid ja kirjeldused. Litsentsitüüpe saab kombineerida vastavalt vajadustele.

Kasutajalitsentsi tüüp Kirjeldus
Nimeline kasutajalitsents
(Named User CAL)
Nimeliselt määratud litsents piiramatuks QlikView kasutuseks. Ilma igasuguse ajalise piiranguta, kasutaja pääseb alati ligi QlikView rakendustele  ja võib neid kasutada ükskõik kui kaua.
Dokumendilitsents
(Document CAL)
Nimeliselt määratud litsents ühe konkreetse QlikView dokumendi kasutuseks. Ühele kasutajale saab määrata ühe või mitu dokumendilitsentsi.
Sessioonilitsents
(Concurrent CAL)
Mittenimeline kasutuskorra põhine ligipääs QlikView rakendustele, võimaldab QV dokumentide kasutamist paljude erinevate kasutajate poolt. Üks Sessioonilitsents ühe samaaegse kasutaja kohta, minimaalne sessiooni pikkus on 15 minutit. Hea variant juhul, kui ettevõttes töötab QlikView’ga palju inimesi, kuid nad ei vaja süsteemi sissepääsu pidevalt ega samal ajal. Töötab QV Enterprise Serveri keskkonnas.

Detailsema info QlikView kasutajalitsentsidest lead siit.


QlikView serverilitsentsid

QlikView serverilitsents on vajalik veebiliidesega töötamiseks. QlikView Server on programm, mis paigaldatakse serverisse, kasutajate ja QlikView rakenduste haldamine ning kasutajate teenindamine toimub läbi veebi, IE, Firefox, Mozilla jms. veebilehitsejate, tahvelarvutite või nutitelefonide vahendusel.

Sõltuvalt ettevõtte suurusest ja vajadustest saab valida erinevate serverilitsentside vahel.

Serverilitsentsi tüüp Kirjeldus
QlikView väikeserver
(Small Business Edition (SBE))
Mõeldud kasutamiseks väiksemates keskkondades.
Töötab Nimeliste- ja Dokumendilitsentsidega.
Maksimaalne kasutajate arv on 25 Nimelist- ja 100 Dokumendilitsentsi, minimaalne on 5 Nimelist litsentsi.
QlikView Enterprise Server
(EE)
Mõeldud kasutamiseks suurtes ja keeruka andmestruktuuriga  keskkondades.
Võimalik on kõik kolm kasutajate litsentseerimise võimalust (Nimelised-, Dokumendi- ja Sessioonilitsentsid). Minimaalne kasutajate arv on 10 Nimelist litsentsi, maksimaalset kasutajate piirang puudub.
QlikView avaliku info server
(Information Access Server (IAS))
Mõeldud ühe QV dokumendi avalikuks kasutamiseks, st. ühele QV dokumendile pääseb ligi piiramatu arv kasutajaid.Töötab anonüümselt, st. kasutajaid ei autoriseerita, peab olema avalikult ligipääsetav avalikust internetist ega saa olla kaitstud tulemüüridega.
QlikView Publisher Publisher on toode, mis lisab märkimisväärset funktsionaalsust Qlikview Enterprise serveri haldamisele , nagu näiteks turvalisuse haldamine, keskne kasutajate administreerimine ja kontroll, jms. Publisher on eriti vajalik juhul, kui on tegemist keerukate, mahukate rakendustega või väga suure kasutajaskonnaga.

 

 

Qlik Sense detailse kasutusjuhendi vaatamiseks palun registreeri end.
Lubame, et ei avalda kolmandatele isikutele sinu andmeid.

Nimi *

Ettevõte *

Amet

E-posti aadress *

Telefon *

×

Qlik Sense Desktopi tasuta allalaadimiseks palun registreeri end.
Lubame, et ei avalda kolmandatele isikutele sinu andmeid.

Nimi *

Ettevõte *

Amet

E-posti aadress *

Telefon *

×

QlikView täisfunktsionaalse ühe arvutile loodud versiooni allalaadimiseks palun registreeri end.
Lubame, et ei avalda kolmandatele isikutele sinu andmeid.

Nimi *

Ettevõte *

Amet

E-posti aadress *

Telefon *

×