QlikView abiga saab nüüd vaadata riigi rahakoti sisse

Rahandusministeeriumi pressiteate põhjal

 

Aastal 2014 avatud kohalike omavalitsuste finantsinfot avalikustav riigiraha.fin.ee rakendus on tänaseks astunud sammu edasi. Lisandunud on keskvalitsuse ja muude valitsussektorisse kuuluvate üksuste andmed. Keskkonna abil on võimalik kasutajal näha, kust riigi raha tuleb ja kuhu läheb.

 

Riigiraha rakenduse arenduse teostas rahandusministeeriumi tellimusel Infovara OÜ, kes kasutas rakenduse loomisel maailma juhtivat analüüsitarkvara QlikView’d. Infovara juhtiv konsultant Andres Kukke ütles:“ Oleme era-ettevõtetele taolisi visuaalseid andmete avastamise keskkondi teinud juba ligi 15 aastat, kuid oma laiaulatusliku kasutuse ja läbipaistvusega võib Riigiraha siinkohal erasektorile eeskujuks tuua.“

 

riigiraha_2

 

 

Riigihalduse ministri Arto Aasa sõnul on Riigiraha rakenduse näol tegemist teadaolevalt maailmas unikaalse keskkonnaga, kus kasutajal on võimalik saada infot riigi rahakoti kohta ühest kohast ja seda ametnikuga praktiliselt samaaegselt. „Avalikult kättesaadavad andmed aitavad parandada riigi läbipaistvust, suurendavad ühiskonna teadlikkust ning soodustavad huvigruppide kaasa rääkimist otsuste tegemisele,“ lisas minister.

 

Jätkuvalt on tegemist avalikuks kasutamiseks loodud tööriistaga valitsussektorisse kuuluvate üksuste finantsinfo uurimiseks. Seda nii kodanikele üldiste ülevaadete saamiseks, kust riigi raha tuleb ja kuhu läheb kui ka nõudlikumale spetsialistile tööks vajaliku info leidmiseks.

„Kohalike omavalitsuste andmete avalikustamisest on muuhulgas kasu olnud näiteks valdade ühinemiste  ettevalmistajatel, pankadel nende finantsvõimekuse hindamisel või ajakirjanikel valimiste kajastamiseks taustinfo leidmisel,“ ütles kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna nõunik Andrus Jõgi. „Kogu valitsussektori info avalikustamine meie hinnangul mitmekordistab rakenduse vastu huvi tundvate arvu.“

 

Kohalike omavalitsuste andmeid on riigiraha rakenduses 2014. aasta aprillist kuni 2015. aasta lõpuni vaatamas käinud 8000 erinevat kasutajat 14300 korral. Kasutajad on teinud 0,3 miljonit päringut. Eesmärk ei ole panna rakendust kasutama iga inimene. Piisab kui üks inimene sealt vajaliku info välja otsib ning teistega jagab. Iga reaalse kasutaja vahendusel saab palju rohkem inimesi rakendusest otsesemalt või kaudsemalt kasu.

 

Rakenduse külastajatest ligi 7% pärinevad väljastpoolt Eestit. Lisaks Euroopa riikidele on kasutajaid olnud Ameerika Ühendriikidest, Kanadast, Mehhikost, Brasiiliast, Argentiinast, Indiast, Austraaliast, jne.

Rakenduse arendamine oli planeeritud avatud valitsemise partnerluse ja korruptsioonivastase strateegia 2013–2020 tegevuskavades.

Rakendus on kättesaadav aadressil: http://riigiraha.fin.ee

 
Tagasi uudiste lehele
 

Qlik Sense detailse kasutusjuhendi vaatamiseks palun registreeri end.
Lubame, et ei avalda kolmandatele isikutele sinu andmeid.

Nimi *

Ettevõte *

Amet

E-posti aadress *

Telefon *

×

Qlik Sense Desktopi tasuta allalaadimiseks palun registreeri end.
Lubame, et ei avalda kolmandatele isikutele sinu andmeid.

Nimi *

Ettevõte *

Amet

E-posti aadress *

Telefon *

×

QlikView täisfunktsionaalse ühe arvutile loodud versiooni allalaadimiseks palun registreeri end.
Lubame, et ei avalda kolmandatele isikutele sinu andmeid.

Nimi *

Ettevõte *

Amet

E-posti aadress *

Telefon *

×