Tarneahela juhtidele

Palju andmeid
aga vähe infot

Ost-, logistika- ja ladu moodustavad ahela, kus üks nõrk lüli võib halvata mitte ainult tarnesüsteemi vaid ka müügi, kliendisuhted ja lõpuks kogu ettevõtte. Nende valdkondade juhid vastutavad oma ala toimimise eest, kuid tihti napib oluliste otsuste tegemiseks infot. Või vastupidi – erinevaid andmeid on tohutul hulgal ning olulise info väljasõelumine võtab palju aega. Lisaks igapäevatööle on vaja regulaarselt esitada erinevaid aruandeid, teha analüüse, prognoosida tulemusi – see on aeganõudev ning tihti ei ole tulemus kuigi usaldusväärne.

QlikView annab otsustajatele igal tasandil ligipääsu oma valdkonna andmetele ning võimaluse olla iseseisev juhtimisinfo töötlemisel. Juhid saavad ise oma valdkonna andmetega „mängida“, näha seoseid ja planeerida protsesse.

QlikView teeb juhist oma andmete peremehe:

Ostujuhile

 • Tarnijate analüüs ja benchmarking aitab optimeerida ettevõtte varustust ning valida parimaid koostööpartnereid. Mitte ainult madalaim hind, vaid ka tarnekindlus, garantiikäitumine, kaasnevad toetused on vaja arvesse võtta ning otsus langetada  tervikpildi põhjal.
 • Ostutellimuste planeerimisel on kasulik lisaks müügijuhilt saadud numbritele arvestada ka eelmiste aastate kogumusi – nii käivet kui ka plaani täitmise trendi, silmas pidada muutusi müügimeeskonnas ja turuolukorras. On vähe tööriistu, mis seda teha aitavad. QlikView aitab.
 • Laovarude optimeerimine on väga oluline ettevõtte kulude ja rahavoogude kontrolli all hoidmiseks. Lao käibekiirus, erinevate tootegruppide optimaalne laovaru, õige tellimise- ja tarneaeg – kõike seda saab arvesse võtta ostu-, müügi-, logistika- ja lao eest vastutajate tihedas koostöös. QlikView annab ligipääsu vajalikele andmetele ning toetab ettevõttesisest koostööd.

Logistikajuhile

 • Tarneahela jälgimine ja parendamine kogu keti ulatuses on logistika võtmeküsimus. Kauba tellimine nii, et toimetuskulud oleks võimalikult madalad ja tarne õigeaegne, nõuab paljude muutujatega arvestamist.
 • Muutuvkulude kontrolli all hoidmiseks tuleb analüüsida iga tellimuse veoseid, koorma täituvust, marsruute, broneeringuid, võrrelda logistikapartnerite pakkumisi ja muid detaile, mille koostoimest oleneb kogu tarneahela rentaablus.
 • Laovarude optimeerimine on väga oluline ettevõtte kulude ja rahavoogude kontrolli all hoidmiseks. Lao käibekiirus, erinevate tootegruppide optimaalne laovaru, õige tellimise- ja tarneaeg ning kogus – kõike seda saab arvesse võtta ostu-, müügi-, logistika- ja lao eest vastutajate tihedas koostöös. QlikView annab ligipääsu vajalikele andmetele ning toetab ettevõttesisest koostööd.

Laojuhile

 • Laovarude optimeerimine on väga oluline ettevõtte kulude ja rahavoogude kontrolli all hoidmiseks. Lao käibekiirus, erinevate tootegruppide optimaalne laovaru, õige tarneaeg ning kogus  nõuab paljude infodetailide koosanalüüsimist.
 • Lao paigutus ja laopinna efektiivne ärakasutamine arvestades toodete pakkeüksusi,  käibekiirust kui ka laadimisprotseduuri omapära on lihtsam, kui tuge saab analüüsitarkvaralt.  
 • Koostöö ostu-, müügi-, logistika eest vastutajatega on võimlaik tänud QlikView’le, mis annab ligipääsu vajalikele andmetele ning toetab ettevõttesisest koostööd.

Analüütikule

 • Kiirus analüüside koostamisel on tänu QlikView’le parem kui ühegi teise tarkvaraga. Äärmiselt efektiivne, muudetava mastaapsusega mälusisene otsingumootor annab viivitamatu ligipääsu suurtele andmegruppidele.
 • Konsolideerimine on automaatne ja jääb ära käsitsi töö. QlikView suudab hetkeliselt kombineerida andmeid mistahes allikast, olgu kasutusel SAP, Navision või muu majandustarkvara, on  andmed Excelis, XML või CSV formaadis või hoitakse neid Oracle või Microsoft SQL Serveris.
 • Ad-hoc analüüsid teevad analüütikust tõelise andmete peremehe. QlikView unikaalne tehnoloogia võimaldab lihtsalt ja kiiresti luua uusi seoseid ja tekitada uusi vaateid.

QlikView oluline eelis on selles, et positiivsed tulemused üksikus töölõigus aitavad saavutada suurepäraseid tulemusi kogu ettevõttes. QlikView võimaldab töötajatel teha analüüsimisel tõhusat koostööd ning vahetada oluliste otsuste tegemiseks vajalikku teavet.

QlikView numbrites:

 • 34% töötajate produktiivsuse kasv
  186% investeeringu tasuvus
 • 96% kliendirahulolu
  23% rahavoogude paranemine
 • 16% kasumlikkuse tõus
 • 20% tegevuskulude alanemine

Qlik Sense detailse kasutusjuhendi vaatamiseks palun registreeri end.
Lubame, et ei avalda kolmandatele isikutele sinu andmeid.

Nimi *

Ettevõte *

Amet

E-posti aadress *

Telefon *

×

Qlik Sense Desktopi tasuta allalaadimiseks palun registreeri end.
Lubame, et ei avalda kolmandatele isikutele sinu andmeid.

Nimi *

Ettevõte *

Amet

E-posti aadress *

Telefon *

×

QlikView täisfunktsionaalse ühe arvutile loodud versiooni allalaadimiseks palun registreeri end.
Lubame, et ei avalda kolmandatele isikutele sinu andmeid.

Nimi *

Ettevõte *

Amet

E-posti aadress *

Telefon *

×