AS Põltsamaa Felix

Tänapäeva muutuvas majanduskeskkonnas on kiire ja usaldusväärne ärianalüüsitarkvara otsuste langetamiseks hädavajalik.

Ettevõtte: AS Põltsamaa Felix
Tegevusala: mahlade ja mahlajookide, konserveeritud valmistoitude tootja ja turustaja
Asukoht: Põltsamaa
Esindaja: Andres Jürgenson, finantscontroller

 

„Tänu QlikView’le oleme raportid teinud nö. elusaks, võimalusega valida erinevaid dimensioone ning kujundada sellise detailsusega aruandeid nagu ise soovime,“

Andres Jürgenson, finantscontroller

Taustainfo

AS Põltsamaa Felix on kõrgkvaliteediliste mahlade ja mahlajookide, konserveeritud köögiviljade, valmistoitude, kastmete, mooside, leivakatete, veinide, kalatoodete jms. tootja ja turustaja. Põltsamaa Felix’ist on tänaseks saanud üle 170 töötajaga piirkonna suurim tööandja ja maksumaksja.

Väljakutse

Vajan igapäevaselt täpseid, ülevaatlike ja kiireid aruandeid, et varustada ettevõtte juhtkonda finantsinformatsiooni ja –analüüsiga. Põltsamaa Felix kasutab majandustarkvara iScala, mis sisaldab endas küll väga palju erinevaid mooduleid, kuid aruannete pool on kahjuks keeruline, jäik ning staatiline. Tänapäeva kiires ja pidevalt muutuvas majanduskeskkonnas on otsuste langetamiseks vajalik kiire, usaldusväärne ning paindlik  ärianalüüsi tarkvara.

Lahendus

Meie abimeheks on juba aastaid QlikView ning meil on kokku üle 15 kasutaja.

Kõige aktiivsem on müügi- ja turundusosakond, kes jälgib pidevalt valmistoodangu laoseisu, täitmata tellimusi, müükide arengut ja kasumlikkust. Lisaks planeeritakse QlikView abil kampaaniaid ja tehakse prognoose. Sisseostuosakond jälgib tooraine ja pakkematerjalide sisseostu, tootmine võrdleb tegelike tootmiskulusid arvestuslikega ning finantsosakond hoiab silma peal ettevõtte varadel, rahavoogudel ning kuludel.

2007. aasta lõpus tekkis vajadus luua ettevõtte juhtlaud, mis annaks kiire ülevaate ja hinnangu kogu ettevõtte hetkeolukorrale. Infovara aitas kaardistada situatsiooni ning vajadused ja teostas kogu tehnilise lahenduse – erinevatest andmebaasidest (IScala, Excel, Access) andmete sidumine ühtseks tervikuks, drill-down funktsionaalsuse, automaatse raporti saatmise võimaluse kõikidele ettevõtte võtmeisikutele jms.

Saadud kasu

Tänu QlikView’le oleme raportid teinud nn. elusaks, võimalusega valida erinevaid dimensioone ning kujundada sellise detailsusega aruandeid nagu ise soovime.

Kui näiteks varem tegi 12 kuu keskmise käibekiiruse aruannet varude kohta üks inimene terve tööpäeva ning tulemuseks oli staatiline exceli tabel, siis nüüd teeb seda arvuti automaatselt ning läbi QlikView on võimalik analüüsida kõiki varusid erineva detailsusega vastavalt vajadusele.

Qlik Sense detailse kasutusjuhendi vaatamiseks palun registreeri end.
Lubame, et ei avalda kolmandatele isikutele sinu andmeid.

Nimi *

Ettevõte *

Amet

E-posti aadress *

Telefon *

×

Qlik Sense Desktopi tasuta allalaadimiseks palun registreeri end.
Lubame, et ei avalda kolmandatele isikutele sinu andmeid.

Nimi *

Ettevõte *

Amet

E-posti aadress *

Telefon *

×

QlikView täisfunktsionaalse ühe arvutile loodud versiooni allalaadimiseks palun registreeri end.
Lubame, et ei avalda kolmandatele isikutele sinu andmeid.

Nimi *

Ettevõte *

Amet

E-posti aadress *

Telefon *

×